Egzotyczna podróż na Madagaskar

Wielu z nas lubi podróżować, lecz każdy wybiera inny kierunek. Niektórzy wolą zwiedzać europejskie miasta, inni z kolei preferują bardziej egzotyczne podróże. Tym drugim powinien spodobać się znany z serii animowanych filmów Madagaskar.

Dlaczego właśnie Madagaskar?

Do wyobraźni przemawia już sam fakt, że Madagaskar to czwarta co do wielkości wyspa na świecie. Niektórych mogą skusić bardzo popularne tam steki z bawoła (nazwa dania to zebu). W tym miejscu warto zaznaczyć, że w kuchni Madagaskaru bardzo łatwo odnaleźć wpływy francuskich kolonizatorów – objawia się ona chociażby popularnością wanilii i bagietek. Kolejnym plusem Madagaskaru jest to, że nie trzeba odwiedzać go w wakacje. Warto jednak wybrać się w porze suchej, każdy dowolny termin między kwietniem a październikiem będzie idealny. I najważniejsze – piękne egzotyczne widoki, białe plaże z palmami, bliskość natury oraz zwierząt, zupełnie inna kultura widoczna nawet w architekturze.

Co warto zobaczyć na Madagaskarze?

Bez wątpienia trzeba zajrzeć do stolicy o ciekawie brzmiącej nazwie – Antananarywa. Znajduje się tu pałac królewski (nie rządzi w nim jednak król Julian), klimatyczne wąskie uliczki, malownicze parki, a także wiele katedr. To właśnie tutaj można posmakować zebu.

Park Narodowy Ranomafana to piękny deszczowy las tropikalny położony na skraju płaskowyżu Madagaskaru. Jest domem znajdujących się pod ochroną lemurów Bamboo, endemicznych ptaków, roślin oraz różnorodnych kameleonów.

Aleja Baobabów to miejsce, do którego trzeba długo podróżować, jednak widok jest jak najbardziej tego warty – w innym wypadku nie byłoby to najczęściej odwiedzane miejsce w regionie. Część osób może kojarzyć baobaby z „Małym Księciem” Antoine de Saint-Exupéry’ego. Warto samemu przekonać się, czy faktycznie są tak duże, by były w stanie zniszczyć małą planetę tytułowego chłopca.

Park Narodowy Isalo zyskał tytuł „Colarado Madagaskaru” za sprawą licznych wąwozów i unikalnych formacji skalnych, które można w nim znaleźć. Ciekawym doświadczeniem będzie wynajęcie konia i to właśnie na jego grzbiecie przemierzanie parku.

Na Madagaskar, ale jak i z kim?

Niewiele biur podróży specjalizuje się w tak egzotycznych podróżach. Jednym z nielicznych jest jednak biuro podróży egzotycznych „Relaksmisja”. W jego ofercie znajdują się dwie wycieczki na Madagaskar, dzięki czemu można wybrać, który program bardziej nam się podoba. Każdy z nich jest wyjątkowy i zaznajamia z wyspą, a także daje czas na relaks. Niezapominanie wrażenia zapewnią usługi lokalnych przewodników oraz to, że biuro może stworzyć wyjątkowy program dla każdego klienta.

Redakcja bloco.pl