Dokąd na Kemping? Jak się przygotować?

Jest wiele rodzajów kempingów. Są pola namiotowe, są kempingi stacjonarne, gdzie najlepiej wybrać się z przyczepą, są również takie, które oferują nam gotowe czyste przyczepy. Są wreszcie miejsca, gdzie od lat zjeżdżają się fani karawaningu. To bardzo hermetyczny świat i nie jest łatwo z racji na prestiż dostać się na wyższe piętra społeczne karawaningu. Koszt najdroższych aut kempingowych, takich nowych z fabryki, z danego roku przekracza koszty zakupu mieszkania w Warszawie.

Wynajem kamperów

Warto jest wówczas skorzystać z oferty wynajmu „kamperów”. Jest sporo firm oferujących takie możliwości. Więc zanim zaczniemy odkładać może warto spróbować czy nam to odpowiada.
Także strategię dokąd wybrać się na kemping na pewno musimy dostosować do naszego budżetu. Zadając sobie pytanie gdzie wybrać się na kemping, warto zerknąć wgłąb naszych możliwości finansowych.
Wówczas każdy bez wyjątku dobierze miejsce, czas i na pewno przeżyje swoją przygodę jak trzeba.
Podzielmy opcję na trzy. Jedziemy pod namiot, jedziemy do wynajętej przyczepy i jedziemy wynajętym kamperem.
Pierwsza z opcji wydaje się najłatwiejsza. Na pewno wyjdzie nam najtaniej. Natomiast nie dawałbym takim wakacjom statusu „łatwe”. Otóż mogą nas spotkać nieprzewidziane okoliczności. Namiot łatwo jest okraść, namiot może nie być podkopany i w czasie ulewy możemy zostać wręcz zalani wodą.

Dostęp do wody i kuchni

Jeśli trafimy na złą pogodę, życie w namiocie nie musi być wcale takie fajne. Ważne, żeby nasz ośrodek zapewniał kuchnię , ciepły prysznic oraz coś w rodzaju świetlicy, w której będziemy mogli przeczekać te gorsze czasy. Super pod względem kosztów wyglądają pola namiotowe na Mazurach. Dzikość przyrody i dostęp do czystej wody, organicznych produktów od gospodarza.
Opcją drugą dla bardziej majętnych jest umówienie się z właścicielem Kempingu na wynajem przyczepy w okresie od naszego przyjazdu do wyjazdu. Niektóre z miejsc w naszym kraju mają dodatkowe atuty, bliskość wody, specjalny widok czy bliskość budynków ułatwiających nam funkcjonowanie na wakacjach.
Warto zerknąć na ofertę kempingu Horyzont w Chłapowie. Możemy zamówić przyczepę i cieszyć się codziennie widokiem pięknej linii horyzontu morza bałtyckiego, wprost z okna naszej przyczepy.
Trzecia opcja czyli poruszanie się z rodziną samochodem kempingowym daje nam najwięcej możliwości. Możemy wyznaczyć punkt docelowy i docierać tam etapami, zatrzymując się na kolejnych, zaplanowanych przystankach na powiedzmy jeden do dwóch dni. Koszty są wyższe, ale komfort i wolność poruszania się większa, tym bardziej, że do kampera wchodzą rowery i motorowery, dające nam mobilność na miejscu. Kamperem najlepiej zwiedzać już Europę.

Redakcja bloco.pl