Wakacje w Polsce 2020

Początek nowego roku to dla wielu osób czas planowania. Pracodawcy wymagają od nas przedstawienia planu urlopu co wiąże się z koniecznością przemyślenia planów wyjazdowych. Większość osób w Polsce bierze urlop w wakacje co wynika z posiadania dzieci, chęci dobrej temperatury czy planów postojowych zakładów przemysłowych.

Warto zostać w Polsce

Bardzo popularne w ostatnich latach stają się wakacje zagraniczne. Jednak na przekór poniżej podpowiadamy gdzie na wakacje w Polsce można jechać. Warto najpierw poznać swój kraj a dopiero później zwiedzać zagraniczne miasta. Dzięki temu będziemy mogli porównać jak nasza ojczyzna wygląda na tle innych krajów. Z doświadczenia można stwierdzić że często nie doceniamy naszego kraju.
Pierwszym pomysłem będzie polskie morze. Do najpopularniejszych miast nad polskim morzem można zaliczyć: Świnoujście, Ustkę, Kołobrzeg, Łebę czy Trójmiasto. Świnoujście w ostatnich latach bardzo się rozwinęło. Duża popularność miasta wśród niemieckich turystów spowodowała że powstało tam wiele nowych restauracji, a baza noclegowa znacząco się powiększyła. Skutkuje to niestety wzrostem cen. Jeśli poza spędzaniem czasu na plaży zależy nam również na zwiedzaniu muzeów czy zabytków warto odwiedzić okolice Trójmiasta. Znajdziemy tam muzeum II Wojny Światowej, Europejskie Centrum Solidarności, czy Westerplatte. Poza tym rynek w Gdańsku należy do jednych z najładniejszych w Europie. Wiele osób zarzuca że w Trójmieście nie ma morza tylko zatoka. Ma to swoje plusy, woda jest cieplejsza i spokojniejsza. Dla osób które jednak koniecznie chcą znaleźć się nad morzem istnieje możliwość wycieczek na Hel bezpośrednio z Trójmiasta.

Drugą propozycją będą Mazury

Od lat bardzo popularna kraina znajdująca się w północno-wschodniej części Polski. Możemy wybierać pośród 2600 jezior więc opisywanie ich zajęłoby prawdopodobnie kilka tygodni. Do głównych miast należę: Ełk, Gołdap, Mrągowo, Mikołajki czy Giżycko. Wiele opcji spędzania wolnego czasu jak żeglowanie czy jazda na rowerze zadowoli każdą grupę turystów.
Od lat wiele osób podróżuje również w polskie góry. Oczywiście najpopularniejsze są Tatry wraz ze stolicą polskich gór Zakopanym. Jednak warto również zwrócić uwagę na inne polskie góry jak Karkonosze, Beskidy, Pieniny czy Bieszczady. Możliwości jest naprawdę sporo, ponieważ cała południowa polska posiada liczne pasma górskie. W ostatnich latach w górskich miejscowościach powstają liczne aquaparki, czy inne parki rozrywki, które pozwalają również odpocząć całym rodzinom, a nie tylko wędrować po górach.

Redakcja bloco.pl