Wiosna, czas na wakacje!

Każdego roku, przed końcem zimy wybieram miejsce, do którego wybiorę się wiosną. Dlaczego? Jest to doskonały czas na wzięcie krótkiego urlopu. Przerwy od trudów początku roku. Dlatego wybieram zawsze długo. Planuję, czytam, szukam miejsc, które chciałbym odwiedzić.

Podejmuję decyzję gdzie na wakacje wiosną 2020.

Można różnie planować podróż. Ważne, żeby mieć określony na nią budżet. Jeśli ten budżet jest niski, muszę dostosować się do warunków gorszych, niż te, które oferują nam liczne biura podróży prześcigające się w ofertach „All inclusive”.
Zazwyczaj dla mniej doświadczonych turystów polecałbym wybór opcji niskobudżetowej ale jednak sprawdzonej. Oferty „Last minute”, które mają bardzo atrakcyjne ceny mogą być tutaj najlepszym przykładem. Polecieć tanio i bez przeszkód. Z zachowanym standardem, a jednak nie na granicy biedy. Taki dobry wypośrodkowany sposób, na nie zmarnowanie waszego budżetu na cały rok.
Jeżeli już usiądziesz do „research” swoich wiosennych wakacji, warto jest odpalić stronę któregoś operatora, warto też sprawdzić booking.com w poszukiwaniu taniego hotelu, bo można również znaleźć tanie loty. Wówczas nie koniecznie będziesz musiał skorzystać z oferty biura podróży. Moich osobistych propozycji wybiorę trzy.
Pierwszą z nich jest na pewno Santoryn, grecka wyspa na Morzu Egejskim, tworząca z kilkoma innymi wyspami archipelag o tej samej nazwie. Błękitne niebo, niesamowity smak świeżych potraw lokalnych oraz klimat sprzyjający odpoczynkowi. Wyspa położona jest na południowy wschód od wybrzeża Grecji.

Drugą propozycją jest Malta.

Republika Malty, czyli małe wyspiarskie państwo położone w Europie, na Morzu Śródziemnym. Jeśli spojrzycie na mapę Europy, to tą uroczą wysepkę znajdziecie dokładnie na południe od Włoch. Stolicą Malty jest Valletta, czyli duma i miasto, które czyni tę wyspę magiczną. W 2018 Malta została Europejską Stolicą Kultury. Warto odwiedzić to miejsce, szczególnie że temperatury są już wysokie w czasie naszej klasycznej polskiej wiosny. Transport tam zapewnia polski operator samolotów a loty startują z Krakowa i Katowic.
Trzecia, a zarazem chyba moja ulubiona spośród tych trzech lokacji na wakacje to Fuerteventura, czyli wyspa należąca do Hiszpanii.
Położenie na Oceanie Atlantyckim, daje idealne wprost wymarzone warunki do surfingu. Dla wszystkich fanów tego sportu, należy dodać, że ocean daje najlepsze warunki do złapania właściwych fal.”Fuerta”, jak mówią lokalni surferzy jest częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich.
Bliskość Gran Canaria oraz Lanzarote daje możliwości. Możemy wybrać się na wycieczki promem na kolejne wyspy. Możemy podziwiać wulkaniczny krajobraz, bądź wygrzewać się na plaży.

Redakcja bloco.pl