Jaki jest najlepszy sport na odchudzanie?

Walka z nadprogramowymi kilogramami u każdego wygląda inaczej. Niektórym wydaje się to łatwe, a niektórym przysparza sporo kłopotu. Jednak widząc efekty swoich działań, jesteśmy bardziej zmotywowani i regularne uprawianie sportu przychodzi nam coraz łatwiej. Aktywność fizyczna uczy samodyscypliny. Dodatkowy ruch nie powinien być przykrym obowiązkiem, a świetną zabawą. Zajęcia grupowe czy sporty drużynowe uczą nas pracy zespołowej i istnieje szansa, że w ten sposób poznamy nowych przyjaciół. Uprawianie sportu jest znaczącym ułatwieniem w procesie utraty wagi, ponieważ pozwala nam spalić dużo kalorii w krótkim czasie.

W takim razie jaki jest najlepszy sport na odchudzanie?

Niektóre sporty mają większy wpływ na utratę wagi i tłuszczu niż inne, ale może się okazać, że nie są dla nas odpowiednie, a ich uprawianie nie sprawia nam przyjemności. Nie ma czegoś takiego, jak idealny wybór, jeśli chodzi o kształtowanie naszej sylwetki. Dobrym początkiem może być dwudziestominutowy spacer. Jeśli chcemy to robić 3 lub 4 razy w tygodniu – idealnie! Naszym celem jest zacząć od czegokolwiek. Nie ma sensu od razu rzucać się na głęboką wodę. Jeśli chcemy być konsekwentni musimy znaleźć aktywność, którą pokochamy. Bieganie to jeden z najtańszych sportów. Wystarczy nam dobre obuwie oraz sportowe ciuchy. Zacznijmy od wolnego joggingu i zwiększajmy prędkość w miarę upływu czasu. Ta forma cardio poprawia naszą kondycję, wysmukla nogi, a nawet zmniejsza apetyt. Nie chcąc stracić masy mięśniowej, połączmy bieganie z treningiem siłowym. Taka kombinacja przyspieszy nasz spoczynkowy metabolizm. Jeżeli chodzi o jazdę na rowerze – tak jak przy bieganiu, powinniśmy zacząć od krótkich tras i średniego tempa. Jeśli poświęcimy na to godzinę dziennie, w krótkim czasie zyskamy świetną sylwetkę.

Rower i pływanie

Rowerem możemy pojechać do pracy lub na zakupy, a jeśli pogoda nie dopisuje, możemy skorzystać z wersji stacjonarnej w pobliskiej siłowni. Natomiast pływanie wydaje się być oczywistym wyborem (pod warunkiem, że umiemy pływać). Ta aktywność angażuje wszystkie mięśnie ciała równomiernie. Naprzemienne stosowanie różnych stylów jest świetnym sposobem na spalenie dużej ilości kalorii. Ten sport na pewno przyczyni się do szybkiej utraty wagi.

Niezależnie jaką aktywność fizyczną wybierzemy, prawda jest taka, że każdy sport na odchudzanie jest dobry. Możemy chodzić, biegać, tańczyć, jeździć na rowerze – ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pamiętajmy jednak, że podstawą smukłej sylwetki jest nie tylko aktywność fizyczna, ale także odpowiednia dieta i nawodnienie organizmu.

Redakcja bloco.pl