Włochy – co warto zobaczyć?

Włochy jest to malownicze państwo, znajdujące się na Półwyspie Apenińskim. Jest jednym z czołowych państw w rankingu turystycznym.
Co sprawia, że Włochy są tak często wybierane na miejsce wakacji, zimowisk lub wycieczek?
Wspominając o Włoszech na pewno trzeba powiedzieć o tym, iż większość powierzchni tego państwa to góry. Dlatego wszyscy pasjonaci wspinaczek będą zadowoleni z urlopu.

Co warto zobaczyć we Włoszech?

Otóż wspomniane wcześniej góry Alpy z ich szczytem Mont Blanc, nie możemy zapomnieć o Wezuwiuszu, które go widok nocą przykuwa uwagę.
Kraj ten posiada liczne zabytki do których na pewno można zaliczyć Koloseum, Katedrę Santa Maria del Fiore, Krzywą Wieżę w Pizie oraz Forum Romanum czy Fonatnnę di Trevi osoby odwiedzające Włochy koniecznie muszą zobaczyć te budowle. Jeżeli wybieramy się na wakacje w to miejsce musimy pamiętać, aby był to czas pomiędzy majem a październikiem, ponieważ właśnie wtedy temperatura powietrza jest tu wysoka. Smakosze kuchni również znajdą coś dla siebie, nie zapominajmy, że Włochy słyną ze spaghetti, które jest najsmaczniejsze w tym regionie. Każde miasto włoskie skrywa cudowne widoki, dlatego warto byłoby odwiedzić je wszystkie.
Wenecja jak wiadomo słynie z przepięknych kamienic, które można podziwiać pływając gondolą. Florencja natomiast posiada bogactwo zwiedzających osób z uwagi na liczne muzea oraz kościoły.

Piękne miasta

Padwa jest kolejnym miastem we Włoszech, posiada najstarszy w Europie uniwersytet oraz bazylikę św. Antoniego, uważaną za symbol tego miasta. Przepiękna Werona to kolejna propozycja z mnóstwem uliczek oraz zabytków. Fanatycy mody jednak powinni za cel obrać sobie Mediolan, ponieważ znajduje się tam największa giełda modowa, jednak nie zabraknie tam muzeów oraz innych atrakcji godnych zwiedzania. We Włoszech znajduje się śliczne malutkie Portofino, jak zaczarowane bo zbocza górskie pokryte są cyprysami oraz oliwnymi drzewami. Warto jest udać się na znaną wszystkim Sycylię, posiadającą piękne wysepki oraz zatoki, nie wspominając już o piaszczystych ciepłych plażach. Oprócz Sycylii na wypoczynek związany z plażowaniem i podziwianiem przepięknych widoków warto wziąć pod uwagę Sardynię ,Elbę czy San Remo. Osoby bardziej aktywne mogą udać się do Neapolu, gdzie znajduje się cudowna starówka oraz zamki, galerie sztuki czy kościoły.
Włochy są tak pięknym krajem, że obojętnie jakie miasto czy może ich stolicę wybierzemy, na pewno wrócimy z wypoczynku w pełni usatysfakcjonowani, od nas tylko zależy czy postawimy na zwiedzanie czy raczej będziemy się cieszyć przepięknym krajobrazem na ciepłej plaży.

Redakcja bloco.pl