Trening EMS – czy to rzeczywiście działa? Przebieg, zalety i przeznaczenie treningu EMS

Elektrostymulacja mięśniowa, czyli EMS jest jednym z największych trendów w ostatnich latach w branży fitness. Wyjaśniamy, na czym polegają treningi EMS, jakie mają zalety i dla kogo będą najlepsze.

Trening EMS (elektrostymulacji mięśniowej) – co to jest?

Electrical muscle stimulation albo electric muscle stimulation, czyli w skrócie EMS jest metodą polegającą na w oddziaływaniu na mięśnie impulsami elektrycznymi. Są one odpowiednio dobrane, by wspomagać ich skurcze i dzięki temu zwiększają efektywność treningów, liczbę spalonych kalorii, a także wspomagają metabolizm.

Treningi EMS są dzisiaj bardzo popularne i polecane są dla wielu osób, które chcą skuteczniej ćwiczyć. Stymulacja elektryczna mięśni powoduje, że wystarczy tylko około 200-300 złotych, by osiągnąć wyniki porównywalne z paroma godzinami aktywności fizycznej!

Gdzie można skorzystać z treningu EMS?

Dzisiaj treningi EMS organizowane są w wielu klubach sportowych. Dysponują one profesjonalnym zapleczem przeznaczonym do treningów. Stosowane są wtedy urządzenia oraz kamizelki lub kombinezony wyposażone w elektrody, które dostarczają impulsy elektryczne do mięśni w trakcie ruchu.

Osoby, które chciałyby zapisać się na trening EMS w Krakowie, mogą zrobić to między innymi w studiu InTime, które specjalizuje się w prowadzeniu treningów personalnych wspomaganych elektrostymulacją. Warto sprawdzić szczegóły na intime.pl.

W sklepach można też dostać urządzenia do domowych treningów EMS, jednak nie mają one aż tak wysokiej efektywności jak profesjonalny sprzęt używany w klubach.

Przebieg treningu EMS – na czym polega?

Treningi EMS prowadzone w klubach są treningami personalnymi. Oznacza to, że trener personalny dobiera optymalny program treningowy dla swojego klienta i czuwa nad tym, by wykonywał on ćwiczenia prawidłowo. Dodatkowo motywuje go do osiągnięcia wyznaczonych celów.

W trakcie treningu uczestnik zakłada kamizelkę lub kombinezon, a potem wykonuje zalecone ćwiczenia. Są one dobierane w taki sposób, aby aktywować konkretne partie mięśniowe i pomóc w uzyskaniu najlepszych wyników.

Warto jednocześnie wskazać, że treningi nie są trudne i mogą korzystać z nich również osoby, które dopiero zaczynają ćwiczenia, nie mają doświadczenia, a nawet seniorzy, osoby w trakcie rehabilitacji.

Standardowo jeden trening trwa 20-30 minut i zaleca się 1-2 treningi tygodniowo. To zatem duża oszczędność czasu!

Korzyści treningu EMS – dlaczego warto?

Najważniejsze zalety treningów EMS:

  • Wysoka efektywność w porównaniu do standardowego treningu,
  • Bezpieczeństwo treningów,
  • Brak obciążenia dla stawów, kręgosłupa,
  • Ćwiczenia pod okiem trenera personalnego,
  • Szerokie przeznaczenie planów treningowych,
  • Krótki czas trwania treningów,
  • Dla osób w każdym wieku.

Kiedy zapisać się na trening EMS?

Treningi EMS to bardzo dobry wybór dla osób, które chcą ćwiczyć skuteczniej i zredukować nadmiar kilogramów, poprawić wygląd figury, skóry. 

Również świetnie sprawdzają się dla sportowców, którzy chcą wzmocnić swoje mięśnie, rozbudować je, poprawić swoją wytrzymałość i kondycję.

Treningi EMS mogą też pomóc w bólach kręgosłupa, nadmiernym napięciu mięśniowym, a także rekomendowane są dla osób, które mają schorzenia kostno-stawowe, są w trakcie rehabilitacji, fizjoterapii.

Cennik treningów EMS – ile trzeba zapłacić?

Pojedynczy trening EMS w Krakowie oraz w innych miastach w Polsce to cena na poziomie około 160-200 złotych.

Aby zapłacić za treningi jeszcze mniej, warto wykupić cały pakiet. Wtedy koszty mogą spaść poniżej 150 złotych za jedną wizytę w klubie sportowym.

Redakcja bloco.pl