Zasady ubioru na korcie tenisowym

Tenis to bardzo popularny sport, w który można grać w każdym wieku. Oprócz rakiety wymagany jest też specjalny strój, który zapewnia swobodne poruszanie się po boisku. Istotne znaczenie mają też komfortowe buty, które nie niszczą powierzchni kortu i zapewniają bezpieczeństwo sportowcom. Profesjonalni gracze mają ściśle określone stroje. Powinny być to przewiewne koszulki, spodenki i spódnice. Amatorzy stawiają raczej na wygodę, ale warto zadbać o odpowiednie odzienie, głównie o wygodną koszulkę do tenisa ziemnego.

Z czego wykonane są elementy stroju do tenisa?

Sportowe ubrania wytwarza się z wysokiej jakości materiałów, które zabezpieczają zawodników przed przegrzaniem się, dobrze odprowadzają wilgoć na zewnątrz ubrania. Koszulki do tenisa ziemnego zapewniają skórze oddychanie, przez co jest ona sucha, nawet podczas intensywnej gry. Koszulkę łatwo można wyprać i wyczyścić, szybko schnie. Materiał jest elastyczny, dlatego nie opina ciała i zapewnia swobodę podczas treningów. Elastyczne tkaniny nie rozciągają się, dlatego służą przez wiele sezonów. Wygodny strój na korcie jest bardzo ważny, zarówno dla panów, jak i dla pań. Większość profesjonalnych koszulek do tenisa ziemnego robiona jest z poliestru z dodatkiem rozciągliwego elastanu. Ubrania nie powinny posiadać wystających szwów, ponieważ mogą one powodować otarcia skóry, przez co trening będzie niekomfortowy. W niektórych modelach zrobione są specjalne rozcięcia u dołu — dzięki temu koszulka dopasowuje się do ruch zawodnika na korcie. Niezbędnym elementem stroju są też wygodne buty sportowe dedykowane do kortów oraz skarpetki. Dolne elementy stroju do tenisa są wykonane z tych samych materiałów co koszulki.

Modele, wzory i kolory koszulek do tenisa

Wybór modelów jest bardzo duży, dostępne są koszulki bez rękawów oraz z luźnymi rękawami. Takie rozwiązanie zapewnia dużą swobodę ruchów, co jest bardzo ważne w tym dynamicznym sporcie. Koszulki do tenisa ziemnego mają różne kolory oraz zdobienia, dlatego każdy miłośnik kortów tenisowych znajdzie coś dla siebie. Niektóre modele posiadają widoczne logo marki, inne są gładkie i jednolite. Modne kolory sprawią, że można wyglądać dobrze, nawet podczas uprawiania sportu. Modele z klasycznym dekoltem w kształcie litery „V” są wprost dedykowane do gry w tenisa. Dostępne są damskie oraz męskie koszulki do tenisa ziemnego, które stylizowane są na ubiorze z lat 80. W czasie chłodnych wiosennych lub jesiennych dni dobrze sprawdzą się koszulki z długim rękawem. Zapewniają ochronę przed zimnem, ale pozwalają na nieskrępowane ruchy.

Redakcja bloco.pl