Najciekawsze gadżety do roweru

Jazda na rowerze to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. To jednak nie jedyna zaleta tego rodzaju aktywności fizycznej. Rower zapewnia nam dobre samopoczucie, kondycje fizyczną i rozrywkę. Jest to sport dla ludzi w każdym wieku. Wystarczy wybrać odpowiedni model roweru oraz wybrania tras. Może to być zwyczajny dojazd do pracy, przejażdżki po parku lub coś bardziej zaawansowanego, jak jazda po górach lub różnych nawierzchniach. Do roweru warto dokupić kilka gadżetów, które zdecydowanie ułatwią i przydadzą się podczas jazdy. W co zainwestować przede wszystkim?

Gadżety do roweru – najciekawsze propozycje

Pierwszym, podstawowym dodatkiem, a raczej obowiązkowym elementem, jest kask. Należy się w niego zaopatrzyć szczególnie wtedy, gdy jeździmy po ulicach, ciężkich trasach i możemy ulec kontuzji. Kask powinniśmy mieć tak naprawdę zawsze, gdyż jest to zabezpieczenie, które może uratować nasze życie.

Tak samo jest z ochraniaczami na łokcie, kolana i dłonie. Unikniemy z ich pomocą ewentualnych otarć, stłuczeń i ran. Warto je mieć na sobie w trakcie nauki jazdy na rowerze, będziemy czuć się zdecydowanie pewniej. Rękawiczki na dłonie dodatkowo chronią je przed odciskami podczas długich tras.

Liczniki rowerowe – bezprzewodowe czy przewodowe?

Bardzo przydatnym gadżetem jest licznik na rower. Dzięki niemu wiemy, jaką prędkość rozwijamy i możemy ją łatwo kontrolować. Większość modeli wylicza także średnią na trasie i ma jeszcze kilka innych opcji. Prędkościomierz rowerowy powie nam także, która jest godzina, może podać temperaturę powietrza oraz pokazywać inne informacje, w zależności od zakupionego modelu. Liczniki rowerowe dzieli się na przewodowe i bezprzewodowe. Ta druga wersja jest zdecydowanie bardziej popularna. Bierze się to z jej łatwego użycia i montażu. Co prawda potrzebne jest jej ładowanie lub wymiana baterii, jednak nie jest to dużym problemem.

Licznik rowerowy bezprzewodowy będzie pomocny dla osób, które są profesjonalistami. Możemy mierzyć czas na trasie, sprawdzać prędkość i kontrolować nasze wyniki. Oczywiście amatorzy także mogą zakupić taki gadżet lub licznik rowerowy przewodowy. Wszystko zależy od naszych preferencji i upodobań. Być może będzie to krok w stronę zabrania się za jazdę na rowerze na poważnie? To będzie bardzo dobra decyzja!

Licznik rowerowy – ile to kosztuje?

Cena takiego licznika rowerowego to dość duży koszt, jeśli rzeczywiście chcemy kupić trwały i sprawdzony produkt. Jedna podstawową wersję możemy dostać już za kilkadziesiąt złotych. Jeśli jednak chcemy urządzenie profesjonalne, wodoodporne, porządne i z wieloma opcjami, musimy przygotować się na wydatek rzędu 1000 złotych. 

Warto sprawdzić różne oferty w Internecie, na przykład zobacz liczniki bezprzewodowe na Allegro. Tam możemy porównać dostępne opcje i zapoznać się z dostępnymi produktami. Wtedy sami ocenimy, jaki model spełni nasze oczekiwania i ile będziemy musieli na niego wydać. Jeśli jesteśmy doświadczonymi rowerzystami, z pewnością szybko zdecydujemy się na którąś z opcji. Dla mniej zaawansowanych polecamy poczytać różne opinie w Internecie lub poradzić się specjalisty w tym temacie.

Redakcja bloco.pl