Pierwszy skok ze spadochronem? Wybierz tandem!

Tandemowe skoki spadochronowe to bardzo dobry wybór dla każdego, kto chciałby dopiero rozpocząć swoją przygodę ze spadochroniarstwem. Na czym dokładnie polegają skoki w tandemie? Gdzie można z nich skorzystać? Jaka jest ich cena? Wyjaśniamy!

Skok tandemowy – co to jest?

Spadochronowe skoki tandemowe są przeznaczone dla osób, które nie mają przygotowania do skoków ze spadochronem, ale chciałyby dowiedzieć się, jakie uczucia towarzyszą takiemu podniebnemu wyczynowi.

Tandemy, ponieważ tak również określa się ten typ skoków, angażują dwie osoby, a dokładnie są nimi pilot tandemu oraz jego pasażer. Jako pilot tandemu występuje osoba, która ma już doświadczenie w tej dziedzinie, na przykład instruktor spadochroniarstwa. Z kolei pasażerem może być każdy, kto nie ma przeciwwskazań do takiej rozrywki. 

Do skoków spadochronowych tandemowych używane jest specjalne wyposażenie, a dokładnie są to spadochrony tandemowe przystosowane do dwóch osób, także wyposażone w automaty oraz w spadochrony zapasowe, a ponadto uprzęże tandemowe, które łączą pilota z pasażerem.

Jak wygląda skok spadochronowy w tandemie?

Tandemowy skok spadochronowy odbywa się podobnie jak zwykły, czyli uczestnicy skoku wyskakują z samolotu na określonej wysokości.

Najczęściej skoki tego typu odbywają się z wysokości 3000 metrów albo 4000 metrów, przy czym wyższy skok daje dłuższy czas swobodnego spadania. W efekcie możliwe jest wtedy spadanie bez otwartego spadochronu nawet przez około minutę, co gwarantuje niesamowite doznania.

Potem, po osiągnięciu odpowiedniego pułapu, pilot spadochronu otwiera go i uczestnicy mogą opadać już powoli w kierunku lądowiska. Lądowanie przy skoku spadochronowym w tandemie jest miękkie, więc uczestnik skoku nie musi bać się o jakiekolwiek urazy.

Przy zamawianiu skoku spadochronowego w tandemie można też wykupić dodatkową usługę polegającą na jego fotografowaniu i filmowaniu. Otrzymane zdjęcia i filmy są wtedy niezwykłą pamiątką!

Gdzie można wziąć udział w skoku w tandemie?

Aktualnie skoki spadochronowe w tandemie organizowane są w różnych szkołach i ośrodkach spadochroniarskich na terenie całego kraju.

W centralnej Polsce można zdecydować się na skoki spadochronowe w szkole skydive.pl w Toruniu. Oferuje ona swoim klientom niezapomnianą zabawę pod okiem najlepszych instruktorów. Rezerwację na skoki można bardzo łatwo wykonać przez internet na stronie szkoły.

Jakie są ceny skoków tandemowych ze spadochronem?

Koszty związane ze skakaniem ze spadochronem w tandemie nie są wysokie. Wbrew pozorom można wziąć w nich udział w bardzo atrakcyjnej cenie, biorąc pod uwagę niesamowite emocje, jakie oferują one uczestnikom.

We wspomnianej wcześniej szkole spadochronowej skydive.pl można skorzystać ze skoków spadochronowych w tandemie w cenie od 750 złotych. Tyle kosztuje skok odbywający się z wysokości 4000 metrów. Gdy chce się wykupić dodatkową usługę filmowania i fotografowania, trzeba zapłacić za skok 1100 złotych.

Gdy zatem chcesz zrobić coś wyjątkowego i wypróbować coś nowego w swoim życiu, zapisz się już teraz na skok spadochronowy w tandemie!

Redakcja bloco.pl