Piłka do piłki nożnej – jak wybrać najlepszą i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Piłka do piłki nożnej to tylko z pozoru kawałek napompowanego materiału w różnych kolorach. Wybór odpowiedniej piłki do piłki nożnej to poważna decyzja, którą dobrze jest wszechstronnie przemyśleć. Piłki od różnych producentów różnią się od siebie przeznaczeniem, wykonaniem, wagą, wielkością, malowaniem i innymi szczegółami technicznymi. Jak zatem wybrać najlepszą piłkę do piłki nożnej i na co zwrócić uwagę przed zakupem? Na którego producenta akcesoriów piłkarskich najlepiej postawić? Wreszcie, czy bardziej opłaca się zamawiać piłkę do piłki nożnej przez internet czy kupić ją w sklepie stacjonarnym? Co zrobiliby profesjonaliści? Tego wszystkiego dowiesz się czytając ten artykuł. Piłka do piłki nożnej bez tajemnic – wszystko co musisz wiedzieć podczas wyboru swojej piłki już teraz w jednym miejscu! 

Piłka do piłki nożnej – opis

Piłka do piłki nożnej jest wykorzystywana oczywiście głownie do gry w piłkę nożną – profesjonalnie lub amatorsko. Zgodne z regułami dotyczącymi tego sportu, piłka do piłki nożnej musi mieć kształt kulisty i być wykonana ze skóry bądź materiałów syntetycznych, a jej całkowity obwód musi wynosić od 68 cm do 70 cm. Waga piłki do piłki nożnej musi mieścić się z kolei w przedziale między 410 g a 450 g. Te wytyczne odnośnie budowy piłki do piłki nożnej są tak samo ważne dla samych graczy jak i dla producentów piłek. 

Kiedy powstała pierwsza klasyczna piłka do piłki nożnej, składająca się z 32 zszytych ze sobą łat? Mówi się, że w latach 50. XX wieku. Z kolei po raz pierwszy, oficjalnie, piłki zgodnej ze wszelkimi wytycznymi, użyto podczas Mistrzostw Świata w 1970 roku. 

Piłka do piłki nożnej w pewnym uproszczonym przestawieniu składa się z czarnych i białych łat. Z czego to wynika? Otóż, pierwotny design miał być dobrze widoczny w czarno białych telewizorach, stąd wykorzystanie tych dwóch kontrastujących ze sobą barw.

Piłka do piłki nożnej – jakie są różnice? 

Obecnie praktycznie wszyscy producenci sprzętu i akcesoriów sportowych posiadają w swojej ofercie piłkę do piłki nożnej. Nic w tym dziwnego, bowiem piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie, a większość dzieci zaczyna swoją przygodę ze sportem właśnie od kopania piłki do piłki nożnej! Do najpopularniejszych producentów piłek do piłki nożnej należą: adidas, Nike, Puma, Select oraz Joma. Żadna piłka do piłki nożnej nie jest jednak taka sama. Od producenta zależy to jaki dana piłka będzie miała design, w jakiej sportowej imprezie weźmie udział oraz jakie dokładnie materiały zostaną w niej zastosowane i jakie funkcjonalności będzie posiadała. 

Najlepsze piłki cechują się takimi zaawansowanymi parametrami, które pozwalają na komfortową, bezpieczną i równą grę w nawet najtrudniejszych warunkach. Wybór designu piłki to z kolei sprawa indywidualna dla każdego zawodnika. Jedni wolą modele klasyczne, a dla innych im więcej kolorów i zaskakujących elementów, tym lepiej. Na szczęście oferta piłek do piłki nożnej jest obecnie ogromna! 

Nie każda piłka do piłki nożnej będzie jednakowo dobra. Jeżeli szukasz najlepszej piłki dopasowanej do Twoich potrzeb i indywidualnego stylu gry, koniecznie zapoznaj się z bogatą ofertą piłek do piłki nożnej na stronie: https://futbolsport.pl/pilki-nozne. W tym profesjonalnym sklepie piłkarskim znajdziesz bardzo wiele różnych modeli piłek, spośród których z pewnością dopasujesz idealny model dla siebie. Wybierz piłkę do piłki nożnej od jednego z czołowych producentów akcesoriów piłkarskich, takich jak: adidas, Nike, Puma, Select czy Joma. Sprawdź zarówno ofertę z wyprzedaży jak i najnowsze modele z nowych kolekcji. Przekonaj się, że zakupy piłkarskie jeszcze nigdy nie były tak łatwe i przyjemne. Już teraz ciesz się swoją nową, zamówioną w sklepie internetowym piłką do piłki nożnej. Bądź najlepszy na boisku i osiągaj sukcesy w piłce nożnej jak profesjonaliści! 

Redakcja bloco.pl