Rakieta do tenisa na start – te parametry są najważniejsze!

Szeroka gama rakiet do tenisa bardzo często powoduje problemy z dobraniem tej odpowiedniej dla osoby początkującej. Na co warto patrzeć?

Rakieta jest podstawowym wyposażeniem każdego tenisisty, dlatego też to właśnie ona kupowana jest najczęściej przez początkujących w pierwszej kolejności. Obecnie asortyment rakiet jest bardzo szeroki, na przykład można zdecydować się na produkowane przez Wilson, Head, Babolat czy Yonex rakiety, a to jedynie parę marek dostępnych na rynku.

Aby kupić odpowiednią rakietę tenisową na start, warto wiec zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów technicznych. Oto one!

1. Materiał na rakietę tenisową

Zdecydowanie najważniejszym parametrem przy wyborze rakiety tenisowej jest jej materiał, ponieważ to właśnie on będzie decydował o tym, jakie są jej właściwości.

Obecnie najczęściej poleca się rakiety wykonane z grafitu albo z kompozytu grafitowego. Charakteryzują się one bardzo korzystną wagą, a także pochłaniają wstrząsy, dlatego gra z nimi jest komfortowa. Dobrze oddaję też energię podczas zamachów i są wytrzymałe.

Oferowane przez markę Yonex rakiety powstają z wysokiej jakości grafitu i często polecane są przez użytkowników ze względu na jego parametry.

2. Ciężar rakiety tenisowej

Waga, jaką ma rakieta, jest również bardzo istotnym parametrem. Jaka będzie najlepsza, aby grało się wygodnie i skutecznie?

Lekkie rakiety najczęściej polecane są dla osób początkujących, natomiast te nieco cięższe dla tych mających większe doświadczenie. Również rakiety często dobiera się pod kątem płci oraz wagi tenisisty, co przekład się na jego siłę.

W sklepie internetowym dotenisa.pl można zakupić rakiety w różnych przedziałach wagowych, aby dopasować je do własnych potrzeb.

3. Punkt równowagi – balans rakiety tenisowej

Jest to parametr, który będzie wpływał na to, jak gra się rakietą, dlatego również warto zwrócić na niego uwagę. 

Balans w przypadku rakiet tenisowych może przypadać na ich główkę, na rączkę albo może być wyśrodkowany.

Rakiety z balansem na główkę pozwalają na uzyskanie lepszej siły uderzenia, a te z balansem na rączkę są lepsze w kontrolowaniu. Balans neutralny łączy zalety tych dwóch typów punktu równowagi. Najczęściej wykorzystuje się rakiety o balansie na rączkę.

Oferowane przez Yonex rakiety można kupić w różnych wariantach balansu, dlatego można wtedy dobrać go indywidualnie do własnych potrzeb.

4. Rozmiar główki rakiety tenisowej

Parametrem, który można wziąć pod uwagę wtedy, gdy kupuje się rakietę tenisową, jest też rozmiar jej główki. 

Najczęściej w przypadku osób początkujących poleca się rakiety z większymi główkami, ponieważ pozwalają one na uzyskanie lepszych efektów gry – wybaczają wtedy więcej błędów w przypadku niedokładnych odbiorów.

To tylko wybrane parametry związane z wyborem właściwej rakiety tenisowej. W razie problemów z jej doborem warto skorzystać z porady w sklepie tenisowym albo uzyskać pomoc trenera. Dzięki temu będzie można dobrać odpowiednią rakietę, która będzie zapewniała najlepsze wyniki w przypadku początkujących tenisistów, aby gra była jeszcze wygodniejsza!

Redakcja bloco.pl