Sycylia – idealne miejsce na wakacje?

Jak wiadomo Sycylia jest wyspą położoną w regionie włoskim. Jest bardzo często wybierana przez turystów na spędzenie urlopu.
Sycylia to bogactwo krajobrazu jak również ciekawych atrakcji turystycznych.

Co warto zobaczyć na Sycylii?

Wybierając się w to miejsce na pewno trzeba udać się na San Vito lo Capo czyli jedną z ponoć najpiękniejszych miejscowości na Sycylii posiadającą cudowną plażę. Oprócz najpiękniejszej plaży miejscowość ta oferuje zwiedzanie rezerwatu Zingaro oraz zatokę Scopello.
Kolejnym miejscem na pewno będzie znana przez wszystkich Etna, kto nie chciałby zobaczyć czynnego wulkanu. Są różne możliwości zwiedzania wulkanu, jedni wolą późnym wieczorem inni zaś w ciągu dnia, nie ważne jaką opcję wybierzemy, będzie to niezapomniane przeżycie.
Musimy wspomnieć, że jest to miejsce, gdzie temperatura powietrza nie schodzi poniżej 20 stopni przez prawie trzysta dni w roku, dlatego na cieplutki urlop możemy się wybrać prawie zawsze w to miejsce.
Będąc w tym miejscu warto jest zwiedzić ruiny miasta Akragas, które znajduje się w Argentino. Miasto to zbudowane jest przez starożytnych Greków. Do kolejnych atrakcji Sycylii należy klif położony obok Porto Empedocle oraz wyspy Cyklopów.

Ciekawe propozycje

Bazylika della Collegiata to następna propozycja zobaczenia, znajduje się w Katanii a jej architektura jest przykładem sycylijskiego baroku.
W środku katedry znajdziemy posąg Madonny, który jest bardzo często odwiedzany przez turystów.
Katedra w Palermo jest chyba największą atrakcją stolicy Sycylii, dzięki wieżom oraz absydom. Kolejnym świętym miejscem jest Katedra św. Agaty w Katanii, gdzie kolumny przed katedrą mają ozdobę w postaci marmurowych rzeźb. Następnie warto udać się do fontanny dell Elefane, znajdującej się w Katanii. Budowla przedstawia słonia z egipskim obeliskiem pochodzącym z Asuanu. Szczyt tej fontanny jest ozdobiony krzyżem, o fontannie krąży dużo legend może będąc tam na wakacjach jakąś usłyszymy. Jeżeli lubimy wycieczki do muzeum Sycylia ma też coś i dla nas. Muzeum Regionalne Antonio Salinasa, to muzeum archeologiczne, znajdujące się w Palermo. Muzeum posiada największy na świecie zbiór kultury Starożytnej Grecji. Ponad to odwiedzający mogą zobaczyć w tym miejscu szereg rękodzieł oraz dzieł z epoki Fenicjan. Wybierając się na Sycylię warto przybliżyć koszty związane z pobytem. Przykładowe ceny to około 1,5 euro za wodę mineralną, około 3 euro za piwo czy do 12 euro za pizzę. Z uwagi na słabo rozwiniętą komunikację w tym regionie, najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu, którego koszt to ok 65 euro za dzień.

Redakcja bloco.pl