Dobrze zaplanowane wakacje

Czasem nie możemy nigdzie wyjechać na długie wakacje, ponieważ akurat dwie osoby nie maja urlopu w jednym terminie (jeżeli mowa jest o związkach). Czasem bywają takie sytuacje, że po prostu w długi urlop mamy do załatwienia wiele innych obowiązków, jak chociażby opieka nad schorowaną mamą, która właśnie wyszła ze szpitala. Jest wiele takich sytuacji, które sprawiają, że nasz długi urlop spędzamy nie tak, gdzie byśmy chcieli. Nie można jednak zapomnieć, że zawsze można wykorzystać długi weekend do tego aby zmienić klimat. W szczególności, że takich długich weekendów mamy bardzo dużo. Jeżeli zbliża się taki okres w kalendarzu, to warto zaplanować jakiś ciekawy wyjazd.

Jakie jest najlepsze miejsce na długi weekend?

Prawda jest taka, że wszystko zależy od naszych preferencji, jak również okresu, kiedy taki wyjazd przypada. W styczniu na Trzech Króli warto swoje oczy skierować na Zakopane, gdzie zawsze znajdziemy dużą ilość śniegu oraz niesamowitą moc atrakcji, która sprawi, że nie będziemy się nudzić. Dodatkowo na ogół w długi styczniowy weekend organizowane są tam skoki narciarskie, które sprawiają, że do tego miasta zjeżdża wielu utytułowanych sportowców. Dzięki temu zapewnimy sobie niezłe przeżycia, może uda nam się załapać na fotografię z kimś znanym. W czasie wolnym od skoków możemy wjechać na Gubałówkę lub też samodzielnie spróbować wejść na Kasprowy Wierzch. Dodatkowo nie zapominajmy również o Morskim Oku, gdzie można podziwiać fantastyczne widoki.

Jakie są jeszcze najlepsze miejsca na długi weekend?

Jeżeli Zakopane wyda nam się bardzo zatłoczone, to możemy udać się do powiatu żywieckiego, gdzie czeka na nas Wisła lub Szczyrk. Przez jeden długi weekend na pewno uda nam się pozjeżdżać na nartach po stoku. Trochę dalej i już jesteśmy nad bieszczadzką Soliną, gdzie można podziwiać wspaniałe widoki i naturę w najlepszym wydaniu. Dodatkowo nie zapominajmy o tym, żeby skorzystać z możliwości odbycia rejsu po niezapomnianym zalewie solińskim. W poszukiwaniu miejsca na wypad na długi weekend możemy również udać się na Mazury, gdzie o każdej porze roku jest pięknie i wyjątkowo. W letni lub wiosenny długi weekend możemy wybrać się na rejs po jednym z mazurskich jezior. Do odbycia takiego rejsu nie są potrzebne czasem odpowiednie uprawnienia – o ile zdecydujemy się na specjalny model łodzi. O szczegółach takiej wyprawy warto poczytać w sieci, ponieważ jest wiele przystani, gdzie ze spokojem na długi weekend będziemy mogli zarezerwować dla siebie tak wspaniały rejs.

Redakcja bloco.pl