Gdzie wybrać się na urlop

Dla wielu Polaków czas urlopu to długo wyczekiwany moment. Po roku ciężkiej pracy, wielu z nas nie może się doczekać upragnionego urlopowego wyjazdu. Jak pokazują statystki dotyczące kierunków wyjazdów urlopowych, Polacy coraz częściej i chętniej wybierają się w dalsze i bardziej orientalne miejsca. Ostatnimi czasu bardzo dużą popularnością zaczęły się cieszyć takie kierunki jak np. Tajlandia, Seszele czy chociażby Malediwy. Niemniej jednak w samej Europie również nie brakuje miejsc, które warto zobaczyć.

Południe Europy czeka

Dla tych, którzy nie są entuzjastami dalekich i egzotycznych podróży Europa również ma wiele do zaoferowania. Niezmiennie od lat bardzo dużą popularnością wśród południowoeuropejskich kierunków turystycznych cieszy się Grecja.

Grecja ciekawe miejsca – top 5

Grecja sama w sobie, dzięki położeniu nad Morzem Śródziemnym z jednej stromy, a pasmem gór Olimpu z drugiej jest niewątpliwie jednym z najurokliwszych miejsc w Europie południowej. Jeśli dołożymy do tego cudowne zabytki z czasów sięgających Starożytności, to oprócz wypoczynku w cudownym kraju, mamy również wspaniałą lekcję historii. Będąc w Grecji nie można przede wszystkim zapomnieć o jednym z jej najbardziej znanych miejsc – górze Olimp. Sam szczyt pokryty jest przez większość roku śniegiem i jest dosyć trudną górą, jednak z pomocą przewodnika można wybrać się na ciekawą wędrówkę, podziwiając jednocześnie panoramę Zatoki Termajskiej.
Niewątpliwie do turystycznych must see w Grecji należy zaliczyć również Akropol, gdzie najważniejszą świątynią jest Partenon – świątynia wzniesiona na cześć bogini Ateny – patronki greckiej stolicy. Kolejnym, niewątpliwie godnym zwiedzenia miejscem są Klasztory Meteora nieopodal miasteczka Kalambaka. Na szczytach gór piaskowca znajduje się kompleks przepięknych, cudownie ukwieconych 21 klasztorów.
Ruszając na południe, na wyspiarską część Grecji nie można nie udać się na Kretę – najbardziej znaną grecką wyspę. Znajduje się tam pałac w Knossos, nazywany kreteńskim Disneylandem oraz centrum kultury minojskiej. Możemy w nim podziwiać m.in. przepiękne starożytne freski, będące do dzisiaj w niemalże idealnym stanie. Płynąc na kolejną grecką wyspę – Santorini znajdziemy się wręcz w bajecznych okolicznościach. Urzekać nas będą przepiękne, charakterystyczne dla tej wyspy białe budowle z niebieskimi dachami.
Grecja ma jeszcze więcej ciekawych miejsc do zwiedzenia i pięknych widoków do zaoferowania turystom, więc warto rozważyć ten kierunek jako kolejny punkt do zobaczenia.

Redakcja bloco.pl