Kierunek: Chorwacja – co warto zobaczyć?

Chorwacja to wprost idealny kraj na spędzenie wakacji. Podczas gdy polska pogoda w okresie lata potrafi nie raz spłatać figla i sromotnie zawieść, chorwacka aura praktycznie gwarantuje słońce i przyjemne, letnie ciepło. Co więcej, jeśli ktoś nie jest zagorzałym fanem upałów, może do Chorwacji wybrać się w miesiącach takich jak maj, czerwiec, wrzesień czy październik, czyli wtedy gdy jest dosyć ciepło, ale niezbyt gorąco.

Temperatura przemawia za tym, by wybrać się do Chorwacji, ale czy coś jeszcze?

Oj znajdzie się jeszcze wiele powodów. Przede wszystkim wybrzeże! Przepiękne chorwackie plaże i czyściutkie Morze Adriatyckie to jest to, co powoduje, że setki tysięcy turystów odwiedza co roku wybrzeże tego pięknego kraju. Zatem na pytanie: Chorwacja gdzie jechać konkretnie zaiste trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Już na północy wybrzeża chorwackiego znajdziemy ciekawe miejsca, tu rządzi głównie osławiony półwysep Istria z wieloma nadmorskimi miejscowościami. W północnej części Chorwacji znajdują się też zachwycające wyspy, przede wszystkim największa wyspa tego kraju, wyspa Krk. Jadąc dalej na południe w końcu dotrzemy do rejonu najpiękniejszych plaż w Chorwacji. Ten rejon to Dalmacja. Widoki wybrzeża dalmackiego zapierają dech w piersiach. Białe żwirowe lub kamieniste plaże, charakterystyczny przepiękny odcień morza, słońce, znamienna dla tego regionu roślinność i otaczające góry – to wystarczający przepis na udane wakacje.

Nie tylko plaża

Jednak jeśli nie samą plażą żyje człowiek, w rejonie dalmackiego wybrzeża spokojnie znaleźć można również ciekawe miejsca do zwiedzenia. Miasta takie jak Split czy Trogir zachwycą każdego, nie tylko wielbicieli architektury. Po zwiedzaniu starego miasta, i relaksującej kąpieli w morzu przychodzi czas na zabawę. Zarówno w większych jak i mniejszych miejscowościach bez trudu znajdziemy bary i dyskoteki oferujące całonocną zabawę. W podróży po wybrzeżu chorwackim nie wolno pominąć bardzo ważnego punktu na mapie. Jest on co prawda położony na samym południu kraju, jednak jest wart pokonania każdej odległości. Tym miejscem jest Dubrownik. Dubrownik znany jest najbardziej ze swojego starego miasta, które również jest wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zabytków wartych obejrzenia jest tu bez liku, zachwycająca architektura przyciąga nie tylko turystów. Dubrownik był też planem zdjęciowym niejednego filmu, czy serialu, jak np. kultowej już „Gry o tron”. Fani tego serialu spacerując po starym mieście odnajdą wiele miejsc widzianych wcześniej przed ekranem.

Redakcja bloco.pl