Jak zacząć jeździć na łyżwach?

Jazda na łyżwach to wspaniały i bardzo zabawny sport, któremu bliżej do zwykłej rozrywki niżeli ciężkiego wysiłku fizycznego. Sam jesteś w stanie się o tym przekonać. Skoro zresztą czytasz ten tekst, oznacza to, że rzeczywiście chcesz się dowiedzieć, jak zacząć jeździć na łyżwach, by móc później regularnie uczęszczać na lodowisko i bawić się wśród innych łyżwiarzy. Oczywiście początki zawsze są nieco trudne, ale możesz je sobie ułatwić.

Oto kilka sposobów na to, by rozpocząć jazdę na łyżwach

Najpierw zadbaj o odpowiedni sprzęt do jazdy. Potrzebujesz w końcu łyżew, więc jeżeli wciąż ich nie masz, teoretycznie powinieneś je kupić. Niekoniecznie będzie to jednak dobre rozwiązanie. Jeżeli potem okazałoby się, że jazda na łyżwach nie jest sportem dla ciebie, musiałbyś kombinować, by zwrócić zakupiony wcześniej sprzęt, aby odzyskać przynajmniej część wydanych na niego pieniędzy. A równie dobrze ten przyrząd do jazdy możesz wypożyczyć. Jest to najlepsza i najbardziej ekonomiczna opcja – za wypożyczenie łyżw na standardowym lodowisku zapłacisz maksymalnie kilkanaście złotych. Sam wtedy będziesz mógł się przekonać, czy ten sport jest w ogóle dla ciebie. Pamiętaj też, żeby podczas wybierania sprzętu postawić na łyżwy hokejowe, które są lepszym wyborem dla osób początkujących – po prostu łatwiej się na nich jeździ.

Strój do jazdy

Zapewnij sobie również wygodny i bezpieczny strój do jazdy. Niby nie jest to rzecz niezbędna, ale sam dobrze wiesz, jak duży dyskomfort może sprawić wpijający się w brzuch pasek spodni lub zbyt obcisła koszulka. Na pewno musi ci być wygodnie. Pamiętaj też, że na lodowisku panuje niska temperatura, dlatego twoja odzież powinna chronić ciało przed nadmierną utratą ciepła. Nie przesadzaj jednak w drugą stronę. Nie zakładaj na siebie grubych warstw różnorodnej puchowej odzieży, bo bardzo szybko się pod nimi zapocisz, a jazda stanie się niekomfortowa i nieprzyjemna. Mimo wszystko ubiór warstwowy jest dobrym pomysłem. Postaw więc na grubsze skarpety i wygodnie spodnie dresowe, a na górę załóż koszulkę termoaktywną, ciepłą bluzę, szalik, rękawiczki i czapkę. W razie czego zawsze będziesz mógł ściągnąć poszczególne części stroju, jeżeli zrobi ci się zbyt gorąco.

Jak zacząć jeździć na łyżwach? Przygotowanie masz już za sobą, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko wybrać się po raz pierwszy na lodowisko. Najlepiej zabierz ze sobą kogoś, kto potrafi już jeździć na łyżwach. Dzięki takiej osobie szybciej opanujesz podstawowe umiejętności i poczujesz się bezpieczniej.

Redakcja bloco.pl